BYRÅSPEGEL, nyrokoko 1800-tal samt 3 tavlor.

27135. BYRÅSPEGEL, nyrokoko 1800-tal samt 3 tavlor.

Byråspegel mahogny,skuren dekor med bl. a. druvklasar.Längd 71 cm, höjd 93 cm.Oljemålningar par: Höjd 28 cm,bredd 48 cm,sign E L-n 06,samt oljemålning höjd 46 cm,bredd 65 cm.sign.Steffens.

Fanerbortfall på lådspegelns skiva.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 804