BRICKBORD i mässing med träbricka, JH Fabrikerna, Sävsjö, 1900-talets mitt.

271242. BRICKBORD i mässing med träbricka, JH Fabrikerna, Sävsjö, 1900-talets mitt.

Brickbord i mässing med bricka i formpressat trä. Fötter i trä.
Extra något större bricka i teak medföljer, troligen använd som underbricka.
Höjd 53 cm.

Originalbricka bär vattenfläckar
Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 53 cm.

Bruksslitage.

Antal besök: 1 702