FIGURIN i porslin, nakenstudie, Kurt Stainer, Wallendorf, Tyskland, 1900-talets första hälft.

271201. FIGURIN i porslin, nakenstudie, Kurt Stainer, Wallendorf, Tyskland, 1900-talets första hälft.

Naken kvinna med bäbis.
Höjd 24 cm.
Längd 18 cm.
Märkt 1894 W 1764
Signerad Stainer.

Bruksskick.
Färgbortfall.

Gör en kostnadsfri värdering!

Naken kvinna med bäbis.
Höjd 24 cm.
Längd 18 cm.
Märkt 1894 W 1764
Signerad Stainer.

Bruksskick.
Färgbortfall.

Antal besök: 1 015