ROLF LIDBERG. Tuschteckning, Piprökande trollgubbe, signerad samt daterad RL -84.

270762. ROLF LIDBERG. Tuschteckning, Piprökande trollgubbe, signerad samt daterad RL -84.

Yttermått 48,5 x 59 cm.
Tuschteckningen utgör baksidan, med text "Hälsn från Rolf Lidberg".
Framsida glasad, litografi, märkt Rolf Lidberg -77, 383/450.

Rispor, rammakarens stämpel synlig under trollgubbens fot (Haga Ram Sundsvall).

Rolf Lidberg (1930–2005)

Gör en kostnadsfri värdering!

Yttermått 48,5 x 59 cm.

Rolf Lidberg (1930–2005)

Antal besök: 2 370