SKÅL i glas, troligen Dino Martens för Aureliano Toso, Murano, Italien.

270528. SKÅL i glas, troligen Dino Martens för Aureliano Toso, Murano, Italien.

Skål i glas med röda/vita och guldflake ränder.
Teknik mezza filigrana.
Höjd 5 cm.
Längd 15 cm.
Bredd 9 cm.
Osignerad.

Bruksskick.
Osignerad.
Repor.
Luftbubblor i glasmassan.

Gör en kostnadsfri värdering!

Teknik mezza filigrana.
Höjd 5 cm.
Längd 15 cm.
Bredd 9 cm.
Osignerad.

Bruksskick.
Osignerad.
Repor.
Luftbubblor i glasmassan.

Antal besök: 1 615