270507. MAT- och KAFFESERVIS, 84 delar, Köpenhamns Porslinsmåleri, 1900-tal.
12 mattallrikar, 12 djupa tallrikar, 12 förrättstallrikar, 11 assietter, 4 uppläggningsfat, 4 serveringsskålar, 1 såssnipa och 1 tillbringare.
12 kaffekoppar med 12 fat, 1 kaffekanna, 1 mjölkkanna och 1 sockerskål.
Bruksslitage, enstaka nagg och sprickor förekommer.