PETTER ERSSON LUND. Sked, Silver, Stockholm, 1747.

270373. PETTER ERSSON LUND. Sked, Silver, Stockholm, 1747.

Född 1680 - 1772, Lärling på 1690-talet, Mäster mellan 1713-
1749, Stämplad med Stockholms stadsstämpel, åldermansranka, längd 21 cm, vikt 58 gram.

Åldersslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Åldersslitage.

Antal besök: 2 015