270315. BORDSPENDYL med LJUSSTAKAR, PH Mourey - Frankrike, 18/1900-tal.
Phillipe Mourey (PH Mourey) (1840-1910).
Förgylld metall och delar i porslin.
Klockans höjd 38 cm.
Ljusstakarnas höjd 17 cm.
En visare saknas.
Några bucklor på ljusstakarna.
En nyckel.
Nyckel/nycklar finns.