GRYTA, gjutjärn, Bruzaholms bruk, 1800-tal.

269997. GRYTA, gjutjärn, Bruzaholms bruk, 1800-tal.

Diameter 17, höjd 12 cm.

Bruksslitage samt rost.

Gör en kostnadsfri värdering!

Diameter 17, höjd 12 cm.

Bruksslitage samt rost.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 1 150