FÅTÖLJ, 1940-tal.

269757. FÅTÖLJ, 1940-tal.

Fåtölj med svängda karmar i lackerat lövträ. Fjädrad sits med sadelgjord. Omklädd i tyg med jaktmotiv.
Höjd 81 cm
Sittdjup 52 cm.

Bruksslitage
Tygsläpp
Åldersslitage på fjädring och sadelgjord.

Gör en kostnadsfri värdering!
269757. FÅTÖLJ, 1940-tal.

Höjd 81 cm
Sittdjup 52 cm.

Bruksslitage
Tygsläpp

Antal besök: 781