SKÅL samt YTTERFODER, porslin, gallerdekor, 1900-tal.

269336. SKÅL samt YTTERFODER, porslin, gallerdekor, 1900-tal.

Skål: diameter 36,5 cm
Ytterfoder: diameter 26, höjd 20,5 cm.

Slitage, Nagg/tillverkningsdefekter. krackeleringar..

Gör en kostnadsfri värdering!

Skål: diameter 36,5 cm

Antal besök: 724