DIVERSE BÖCKER, 14 st, Bland annat "Trädgårds-Bok" Esaias Fleischers 1805.

26911. DIVERSE BÖCKER, 14 st, Bland annat "Trädgårds-Bok" Esaias Fleischers 1805.

4 volymer Svenska Familjboken, Carlén, 1850.
2 volymer Undersökningar i Germansk Mythologi, Viktor Rydberg, 1886.
2 volymer Befriade Jerusalem, Tassos, översättning A.F.Skjöldebrand, 1825.
Husläkaren, C.J Hartman, 1851. Geographie över Konungariket Swerige, andra bandet, Eric Tuneld, 1793.
Svenska Folkets Historia, första delen, E.G.Geijer, 1832.
Sveriges Konungaborg, Herman A.Ring, 1898.
Själa-Skatt, M Christian Scrivers, 1857.
Trädgårds-Bok, Esaias Fleischers, översatt av Carl Fred. Fallén, 1805.

Skador, slitage, ej genomgångna.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 740