GOLVVAS, keramik, Upsala Ekeby, 1900-tal.

268950. GOLVVAS, keramik, Upsala Ekeby, 1900-tal.

Vas med utvändigt gul lasyr samt brun lasyr invändigt
Höjd 50 cm, stämplad Ekeby 7.

Smärre slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 50 cm, stämplad Ekeby 7.

Smärre slitage.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 3 943