BESTICK, 7 delar, silver, Anders Wessman och Johan Petter Grönvall, 1800-tal.

268888. BESTICK, 7 delar, silver, Anders Wessman och Johan Petter Grönvall, 1800-tal.

Gafflar, 2 st, Johan Petter Grönvall, Stockholm, 1816, längd ca 20 cm
Skedar, 4 st Anders Wessman, Kristianstad, 1845, längd 22 cm
Tesked, Anders Wessman, Kristianstad, 1845, längd 14,5 cm
Total vikt ca 395 g.

Slitage och gravyr.

Gör en kostnadsfri värdering!

Total vikt ca 395 g.

Slitage och gravyr.

Antal besök: 819