MAT-, TE- och KAFFESERVIS, ca 120 delar, porslin,"Blåklint" Boda Shop.

268856. MAT-, TE- och KAFFESERVIS, ca 120 delar, porslin,"Blåklint" Boda Shop.

17 flata tallrikar, diameter ca 24,5 cm.
17 djupa tallrikar, 22,5 cm.
13 assietter, 19,5 cm.
19 assietter, 17 cm.
2+1 uppläggningsfat, längd 28,5 - 36,5 cm.
3 skålar, diameter 22 cm.
3 skålar, diameter 19 cm.
Terrin med lock.
10 tekoppar med fat.
Tekanna.
13 kaffekoppar med 13 fat.
Kaffekanna.
Gräddkanna.
Sockerskål.
2 tillbringare, höjd 17,5 cm.
Såskanna.
5 efterrättsskålar, diameter 14 cm.
4 ljusstakar, höjd 8,5 cm.
3+1 vas, höjd 14 - 18 cm.
Kakfat på fot, diameter 26,5 cm.

Bruksslitage, nagg. Kakfatets fot lös.

Gör en kostnadsfri värdering!

17 djupa tallrikar, 22,5 cm.
13 assietter, 19,5 cm.
19 assietter, 17 cm.
3 skålar, diameter 22 cm.
3 skålar, diameter 19 cm.
Terrin med lock.
10 tekoppar med fat.
Tekanna.
13 kaffekoppar med 13 fat.
Kaffekanna.
Gräddkanna.
Sockerskål.
2 tillbringare, höjd 17,5 cm.
Såskanna.
4 ljusstakar, höjd 8,5 cm.
3+1 vas, höjd 14 - 18 cm.

Antal besök: 4 468