KRUKOR, 4 st, keramik, varav 3 st Höganäs, 1900-tal.

268777. KRUKOR, 4 st, keramik, varav 3 st Höganäs, 1900-tal.

Kruka 3 liter märkt Höganäs HTB, höjd 19 cm.
Kruka 12 liter märkt Höganäs HTB, höjd 29 cm.
Kruka 20 liter märkt Höganäs HTB, höjd 36 cm.
Kruka 12 liter märkt Raus, höjd 30,5 cm.

Bruksslitage, fläckar, märken, kruka 3 L med spricka invändigt (ej genomgående).

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 316