KOPPARKÄRL, 2 stycken, 1800-1900-tal.

268729. KOPPARKÄRL, 2 stycken, 1800-1900-tal.

Stort kärl, höjd 32 cm, diameter 63 cm.
Mindre kärl, höjd 16 cm, längd 40 cm.

Bruksslitage.
Bucklor, färgfläckar, repor och märken.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Limhamns Auktionsbyrå OLD
Antal besök: 762