VAS, porslin, Kina, sannolikt Sung/Yang.

268722. VAS, porslin, Kina, sannolikt Sung/Yang.

Bukig form med utsvängd mynnung.Qingbaiglasyr i svagt gråblå ton. Höjd 20 cm.

Bottennagg, glasyrkrackeleringar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 097