SALSSKÅP, 1700-tal.

268183. SALSSKÅP, 1700-tal.

Profilerat krön samt dörrar.
Överskåp invändigt med hyllplan.
Översta lådan på byrådel, med flertalet lådor.
Samtida beslag.
Längd 111 cm
Bredd 53 cm
Höjd 201 cm.

Åldersslitage. Underdelens baksida senare, dock antik. Underdel saknar lås. Senare fötter. Ena dörrens gångjärn behöver lagas.

Gör en kostnadsfri värdering!
268183. SALSSKÅP, 1700-tal.

Profilerat krön samt dörrar.
Samtida beslag.
Längd 111 cm
Bredd 53 cm
Höjd 201 cm.

Antal besök: 930