VAS, samt pokaler, silver, delvis CG Hallberg, Stockholm, 1900-tal.

268053. VAS, samt pokaler, silver, delvis CG Hallberg, Stockholm, 1900-tal.

Pokaler, 2 st. Höjd 8,5-10,5 cm, CG Hallberg, Stockholm
Vas, höjd 6,7 cm, Dahlstedts Silversmedja Jan Ante, Sävar
Vikt ca 207 gram.

Svärtat silver, bucklor, en del med gravyr.

Gör en kostnadsfri värdering!

Vikt ca 207 gram.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 668