267944. SERVIS, 46 delar, flintgods, "Grön Anna", Rörstrand.
3 tekoppar med fat, kaffekopp med fat, 8 entrétallrikar, 24 assietter, sockerskål, gräddkanna, såskanna, 3 uppläggningsfat, terrin, kanna, 2 skålar.
Bruksslitage. Tekopp med spricka, sockerskål med smärre nagg, kaffefat med smärre spricka, såskanna med nagg. Kaffekopp med nagg.