267746. VÄGGUR, Gyros, 1950-tal.
Märkt 35693 kienzle på urverkets baksida.
Märkt på insidan trälock, 1 års Garanti 2 okto 1948, A Karlsson,
A Nys Urmakeri affär.
Yttermått ca 35x35 cm.
Skada på framsidan, på trä. stötmärken.
Bruksslitage.
A Nys Urmakeri affär.
Yttermått ca 35x35 cm.
Bruksslitage.