VÄGGUR, Gyros, 1950-tal.

VÄGGUR, Gyros, 1950-tal.
267746. VÄGGUR, Gyros, 1950-tal.

Märkt 35693 kienzle på urverkets baksida.
Märkt på insidan trälock, 1 års Garanti 2 okto 1948, A Karlsson,
A Nys Urmakeri affär.
Yttermått ca 35x35 cm.

Skada på framsidan, på trä. stötmärken.
Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

A Nys Urmakeri affär.
Yttermått ca 35x35 cm.

Bruksslitage.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 1 840