HÖRNSKÅP, allmoge, troligen Dalarna, 17/1800-tal.

267733. HÖRNSKÅP, allmoge, troligen Dalarna, 17/1800-tal.

Originalmålning Märkt 1797.
Höjd 97 cm
Bredd 66 cm
Djup 34 cm.
2 stycken hyllplan bakom dörr.

Skador, lagningar. ålders/Bruksslitage. senare lås.

Gör en kostnadsfri värdering!

Originalmålning Märkt 1797.
Höjd 97 cm
Bredd 66 cm
Djup 34 cm.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 873