"Tvåfågel". Färgetsning, signerad, daterad 1992 och numrerad 65/125. Motivets mått 27,5 x 29,5 cm
Utan titel. Färgetsning, signerad, daterad 1996 och numrerad 7/90. Motivets mått 15 x 19,5 cm.
Ej examinerad ur ramar.
Helmtrud Nyström (1939–2021)