EINAR VON STROKIRCH. Efter. 3 st, litografiska tryck, Svea Lifgarde, signerade i trycket, 1900-talets första hälft.

267202. EINAR VON STROKIRCH. Efter. 3 st, litografiska tryck, Svea Lifgarde, signerade i trycket, 1900-talets första hälft.

Bildyta 30x20 cm.
Svea Lifgarde 1833 (1837-1845 Spel, manskap och officerare i stor parad.
Svae Lifgarde 1878-1887 Officerare i daglig dräkt, soldat i stor parad, soldater i exercisdräkt.
Svea Lifgarde 1792-1802 Gardist.

Gulnade.
Fuktfläckar.
Fläckar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bildyta 30x20 cm.

Gulnade.
Fuktfläckar.
Fläckar.

Antal besök: 1 598