MARI SIMMULSON. Skulptur sittande kvinna, delvis glaserat chamotterat lergods, Upsala-Ekeby. Signerad och numrerad 65/100.

267118. MARI SIMMULSON. Skulptur sittande kvinna, delvis glaserat chamotterat lergods, Upsala-Ekeby. Signerad och numrerad 65/100.

Höjd 51 cm.

Hals med lagning.

Mari Simmulson (1911–2000)

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 51 cm.

Hals med lagning.

Mari Simmulson (1911–2000)

Antal besök: 1 234