BURKAR med LOCK, 2 st., tenn, art déco, CG Hallberg, 1930-tal.

266708. BURKAR med LOCK, 2 st., tenn, art déco, CG Hallberg, 1930-tal.

Knoppar i form av häst resp Leda och svanen. Höjd ca 14 resp 8,5 cm.

Slitage och gravyr. Mindre burkens lock möjligen något nedtryckt.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 683