SERVISDELAR, 6 delar, "Berså" Stig Lindberg Gustavsberg.

266653. SERVISDELAR, 6 delar, "Berså" Stig Lindberg Gustavsberg.

2 skålar, diameter ca 12,5 - 17,5 cm. Höjd ca 6,5 - 8,5 cm.
Lockskål, total höjd ca 8 cm.
Skål med pipar, höjd ca 6,5 m.
2 äggkoppar, höjd ca 3,5 cm.

Slitage, smärre nagg, glasyrbortfall. Lockskål med spricka.

Gör en kostnadsfri värdering!

Lockskål, total höjd ca 8 cm.
2 äggkoppar, höjd ca 3,5 cm.

Antal besök: 893