SKÅP ÖVERSKÅP, barock, ek, 1700-talets slut.

266231. SKÅP ÖVERSKÅP, barock, ek, 1700-talets slut.

Bergisches Land, originalskick. Tvådelade skåp bänkskåp, med tre lådor och tre dörrar prydnads snidade. Display top glaserade gitterfönster. Original mässingsbeslag. Bredd 225 cm x höjd 210 cm x djup 49,5 cm.

Åldersrelaterade sprickor och skador.

Gör en kostnadsfri värdering!

Auktionshaus Demessieur
Antal besök: 980