26600. KERAMIK, GLAS och MÄSSINGSFÖREMÅL, bl.a. Orrefors, Upsala Ekeby, Rörstrand, 1900-tal.
Tekanna, Lillemor Mannerheim.
Skål, Vicke Lindstrand, signerad Kosta LH 1795.
Skålar, 3 st, "Fuga", Orrefors.
Hänkelvas, Rörstrand.
Bokstöd, gulmetall.
Bruksslitage.