PABLO PICASSO. ”LITOGRAFISK LINJETECKNING AV PINGVINEN”. Signerad, numrerad, begränsad upplaga.
265279. PABLO PICASSO. ”LITOGRAFISK LINJETECKNING AV PINGVINEN”. Signerad, numrerad, begränsad upplaga.
Begränsad litografi på handgjort papper, från serien av linjeteckningar, Pablo Picasso målade motiven på en gång utan att ta bort pennan. Här, i grafit, numrerad 254/888. Ram: ca. 58 x 64 cm.