PABLO PICASSO. ”LITOGRAPH LINE DRAWL” Signerad, numrerad, begränsad.
265277. PABLO PICASSO. ”LITOGRAPH LINE DRAWL” Signerad, numrerad, begränsad.
Begränsad litografi på handgjort papper, från serien av linjeteckningar, Pablo Picasso målade motiven på en gång utan att ta bort pennan. Här i grafit numrerad 286/888. Ram: ca. 58 x 64 cm.