PABLO PICASSO. LITEN LITOGRAFI KVINNLIG FRAMIFRÅN ”. Signerad, numrerad, begränsad upplaga.
265271. PABLO PICASSO. LITEN LITOGRAFI KVINNLIG FRAMIFRÅN ”. Signerad, numrerad, begränsad upplaga.
Begränsad litografi på handgjort papper, från en serie linjeteckningar, Pablo Picasso skapade motiven puristiska och utan mycket ansträngning. Här i grafit numrerad 39/1000. Ram: ca. 37,5 x 37,5 cm.