PABLO PICASSO. ”LITEN LITOGRAFI KVINNLIG BAKIFRÅN” .Signerad, numrerad, begränsad.
265266. PABLO PICASSO. ”LITEN LITOGRAFI KVINNLIG BAKIFRÅN” .Signerad, numrerad, begränsad.
Begränsad litografi på handgjort papper, från en serie linjeteckningar, Pablo Picasso skapade motiven puristiska och utan mycket ansträngning. Här, i grafit, numrerad 35/1000. Ram: ca. 37,5 x 37,5 cm.