265024. TESERVIS, 27 delar. Karin Björquist "Tea Röd", Gustavsberg.
Tekanna, mjölkkanna, gräddkanna, sockerskål, 6 tekoppar, 11 tefat samt 6 assietter.
En tekopp med hårspricka samt en med viss missfärgning, två små nagg på assietterna, nagg på tekannans pip och lock, i övrigt repor.