SKÅL, glas med iriserande dekor, sannolikt Loetz 1900-talets början.

264048. SKÅL, glas med iriserande dekor, sannolikt Loetz 1900-talets början.

Rund form med vågig kant, trådliknande dekor i brunt mot grön fond. Diameter 22 cm.

Några trådar med skador, spricka i botten.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 870