GOLVUR, provinsarbete, 1700-talets andra hälft.

263892. GOLVUR, provinsarbete, 1700-talets andra hälft.

Rak form, foder i senbarockform, avlutat.
Urtavla med romerska siffror, senare hörnbeslag och årtalsplatta. Pendel och lod samt vev medföljer.

Slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage.

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 1 031