OESTERLEY, MARIE. Dam i skogsröjning, signerad. olja/trä. Runt 1890. Tyskland.

262783. OESTERLEY, MARIE. Dam i skogsröjning, signerad. olja/trä. Runt 1890. Tyskland.

Dotter och student till målaren Carl Wilhelm Friedrich Oesterley. Signerad nere till höger: Marie Oesterley. 55 x 39 cm träram 74 x 58 cm.

ram med skador.

Gör en kostnadsfri värdering!

ram med skador.

HannoVerum
Antal besök: 2 857