HUGGARE M/1757-1856 och SABEL, märkt på klingan Gebrüder Schürhof, 1800-tal.

262570. HUGGARE M/1757-1856 och SABEL, märkt på klingan Gebrüder Schürhof, 1800-tal.

Total längd inkl balja ca 77 resp. 90 cm.

Slitage, ställvist hårt. Fäste på huggaren stukat, kavel på sabel skadat.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 421