KANDELABER samt ADVENTSLJUSSTAKE, 2 delar, mässing, Art Deco, 1900-talets första hälft.

262345. KANDELABER samt ADVENTSLJUSSTAKE, 2 delar, mässing, Art Deco, 1900-talets första hälft.

Adventsljusstake. Insats i trä. Längd ca 40 cm
Kandelaber. Längd 39, höjd 22 cm.

Slitage, fläckar, kandelaber bär spår av tidigare försilvring. Träinsats med sprickor. Enstaka ljuspipa något sned, smärre bucklor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 034