GUSTAVE ALBERT (1866-1905). Aftonrodnad vid kusten. Olja på pannå, signerad.

262341. GUSTAVE ALBERT (1866-1905). Aftonrodnad vid kusten. Olja på pannå, signerad.

23 x 43 cm.

Proveniens
Konstnärens familj.

Utställningar
Gustave Albert Minnesutställning, Eskilstuna Konstmuseum 1955-56, nr 103.

Smärre färgbortfall i marginaler.

Gör en kostnadsfri värdering!

23 x 43 cm.

Proveniens
Konstnärens familj.

Utställningar

Antal besök: 1 159