262341. GUSTAVE ALBERT (1866-1905). Aftonrodnad vid kusten. Olja på pannå, signerad.
23 x 43 cm.
Proveniens
Konstnärens familj.
Utställningar
Gustave Albert Minnesutställning, Eskilstuna Konstmuseum 1955-56, nr 103.
Smärre färgbortfall i marginaler.