SKÅL, glas, Venini, Murano, 1950-60-tal. Möjligen formgiven av Fulvio Bianconi.

262188. SKÅL, glas, Venini, Murano, 1950-60-tal. Möjligen formgiven av Fulvio Bianconi.

Diameter 12 cm. 6 cm.
Rund med dekor av horisontella band i blått och rött mot klar fond.

Bruksslitage, repor.
Osignerad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Diameter 12 cm. 6 cm.

Bruksslitage, repor.
Osignerad.

Antal besök: 1 010