SERVIS, 69 delar, porslin, "Blå Måsen", Bing & Gröndahl.

262101. SERVIS, 69 delar, porslin, "Blå Måsen", Bing & Gröndahl.

15 st kaffekoppar och fat.
1 st sockerskål
1 st gräddkanna
1 st tandpetarhållare
2 st vas
6 st uppläggningsfat
12 st tallrikar 24.5 cm diameter.
14 st assietter
1 st kaffekanna
1 st såskopp.

Åldersslitage och bruksslitage.
Assiett med mindre nagg.
En kopp med genomgående spricka.

Gör en kostnadsfri värdering!

15 st kaffekoppar och fat.
1 st sockerskål
1 st gräddkanna
1 st tandpetarhållare
2 st vas
6 st uppläggningsfat
14 st assietter
1 st kaffekanna
1 st såskopp.

Assiett med mindre nagg.

Antal besök: 3 545