BLANDAT PARTI keramik Ruth Koppenhöfer, Juscha Schneider Döring, Ursula Scheid.

262092. BLANDAT PARTI keramik Ruth Koppenhöfer, Juscha Schneider Döring, Ursula Scheid.

Koppenhöfer vas, glaserat stengods. H. 14,5 cm, D. 10 cm.
Scheid skål, glaserat porslin. H. 8cm, D. 12 cm. Omärkt.
Vas Schneider Döring, glaserat stengods. H. 22,5 cm, D. 16 cm. Signerad och daterad 84.

Öppning av Koppenhöfervasen med minimal glasyrflisning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 146