TAKLAMPA, majolika, 1900-tal.

TAKLAMPA, majolika, 1900-tal.
262016. TAKLAMPA, majolika, 1900-tal.

Mässing samt behängd med prismor. Höj och sänkbar.
Höjd 105, diameter 58 cm.

Åldersslitage. Ej genomgången. Senare elektrifierad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 105, diameter 58 cm.

Antal besök: 1 305