COLLIER med RING, rosatonad pärlor (odlade) och sterlingsilver, spänne med dekor av tiger, stämplad 925.

261657. COLLIER med RING, rosatonad pärlor (odlade) och sterlingsilver, spänne med dekor av tiger, stämplad 925.

Ring i sterlingsilver, Genombruten, besatt med tre stenar samt en rosatonad pärla. Pärlans diameter ca 10 mm.
Storlek 17,5/55.
Vikt 5,5 gram.
Stämplad 925.
Collier med 39 rosatonade pärlor. Spänne i sterlingsilver. Dekor av tiger med ögon av små safirer.
Stämplad 925.
Pärlornas diameter ca 12 mm.
Längd 50 cm.

Något varierade storlek på pärlorna.
Bruksskick.

Gör en kostnadsfri värdering!

Storlek 17,5/55.
Vikt 5,5 gram.
Stämplad 925.
Stämplad 925.
Pärlornas diameter ca 12 mm.
Längd 50 cm.

Bruksskick.

Antal besök: 930