261273. SERVIS, porslin, ca 62 delar, Bing & Gröndahl, Danmark, trol. 1800-tal och 1900-talets först hälft.
Bestående av 37 tallrikar (diameter 24,5 cm) 11 djupa tallrikar (diameter 24,5 cm), 10 djupa tallrikar (diameter 21 cm), terrin (höjd 33 cm), karott med lock (höjd 17 cm), 1+1 uppläggningsfat (längd 46-50 cm).
Slitage och nagg.