TAKLAMPA i guldplätterad metall, Schröder, Lobenstein, Tyskland.
261015. TAKLAMPA i guldplätterad metall, Schröder, Lobenstein, Tyskland.
Taklampa med tre ljusarmar.
Dekor av blommor.
Etikettmärkt Seit 1895 Schröder Lobenstein, Vergolddet mit 24 karat gold.
Diameter ca 48 cm.
Höjd 40 cm.
Total höjd 64 cm.
El ej funktionstestad.
Bruksskick.
Lampskärmar med slitage/fläckar.
Taklampa med tre ljusarmar.
Dekor av blommor.
Diameter ca 48 cm.
Höjd 40 cm.
Total höjd 64 cm.
El ej funktionstestad.
Bruksskick.