CHRISTIAN BERG (1893-1976). Skulptur "Radar", mörkpatinerad och polerad brons. Utförd 1970.

261013. CHRISTIAN BERG (1893-1976). Skulptur "Radar", mörkpatinerad och polerad brons. Utförd 1970.

Signerad och numrerad C.B. EX:1. Monterad på marmorsockel. Höjd exklusive sockel 15,9 cm.
Litteratur: Berg, Torvald; Christian, Malmö 1991, katalognr 146, sid 200.

Patinering med slitage. Lös montering.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 316