PÄLSKAPPA i fårskinn, "Pamir Päls" Viking Lamb. 1900-talets andra hälft.
260991. PÄLSKAPPA i fårskinn, "Pamir Päls" Viking Lamb. 1900-talets andra hälft.
Kappa i grått fårskinn med krage och dolda fickor.
Grått foder. Knäppning med hyskor.
Etikettmärkt Pamir Päls, Viking Lamb Super process.
Rygglängd 104 cm.
Storlek ca 40.
Bruksskick.
Foder med fläckar.
Gummisnodd med kraftigt slitage.
Rygglängd 104 cm.
Storlek ca 40.
Bruksskick.
Foder med fläckar.